MTHS Nedir ?

 

MTHS Nedir, sorusunu öncelike MTHS Kelimelerinin açılımı ile anlatalım. MTHS, Merkezi Veritabanı Hizmet Sağlayıcı kelimesinin kısaltmasıdır. Farklı bir ifadeyle MTHS Yeni ticaret kanunu kapsamında Bağımsız Denetime Tabi Sermaye şirketleri web sitelerine eklenecek bir yazılımdır. MTHS Nasıl kullanılır, nasıl kullanılmalıdır? MTHS Hizmeti sadece bakanlık tarafından MTHS Hizmeti vermeye yetkilendirilmiş kuruluşlardan alınmalıdır.

Web Sitesi üzerine sadece şekil ve içerik olarak MTHS sistemine benzeyen bir uygulama yapılması MTHS Hizmetinin yerine getirilmesi anlamına gelmez. Web tasarım firmasıyada web tasarım ajansı tarafından yapılan tüm uygulamalar geçersizdir. MTHS Yazılımı sadece şirket yetkilileri tarafından e-imza yardımıyla kullanılabilmektedir. MTHS Yazılımı, değiştirilemez, ulaşılabilir, ve güvenilir olmalıdır. Bu konuda çeşitli güvenlik ve fonksiyon sınamalarını başarıyla geçmelidir. MTHS Hizmetine ilişkin, tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. MTHS Sağlayıcı olmak için yazılım geliştirme, e-imza api tedariği ve tüm diğer konularda da danışmanlık sağlamaktayız.

 

 • MTHS Nedir? ( Merkezi Veri Tabanı Hizmet Sağlayıcısı )

  MTHS , merkezi veritabanı Hizmet sağlayıcısı’ nın kısaltılmış halidir.Bakanlıktan aldığı faaliyet izni ile denetime tabi sermaye şirketlerine web sitelerinin yeni Ticaret Kanunu Uyumluluğu konusunda merkezi veritabanı hizmeti veren kuruluşlardır.
 • MTHS hizmetini hangi firmalar veriyor?

  Merkezi veritabanı hizmet sağlayıcısı ( MTHS ) hizmetini verecek kuruluşlar alt yapı konusunda gereken testleri aşarak teknik yeterlilik almış olmalı, ve ilgili bakanlıktan faaliyet belgesi almış olmalıdır.
 • Dokümanlar ne zaman yüklenecek ?

  Dokumanlar nevilerine göre farklı zaman aralıklarında sisteme yüklenmelidir.Bu konuda MTHS modulu üzerinde her belgenin yuklenme zamanı hakkında bilgilendiriliyor olacaksınız.
 • MTHS hizmetini nasıl alabilirim ?

  MTHS ( Merkezi veritabanı Hizmeti Sağlayıcısı ) bir firma ( TTR BİLİŞİM ) ile 0216 355 75 37 numaralı telefon üzerinden irtibata geçerek gereken desteği alabilirsiniz.

© Copyright 2015. MTHS - Merkezi Veritabanı Hizmeti TTR Bilişim Hizmetleri tarafından sağlanmaktadır.
TC. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI ONAYLIDIR.